O společnosti

Společnost EcoSun byla založena počátkem roku 2009 jako společnost, která se zabývá provozem vlastních fototovoltaických elektráren (dále jen FVE) a jejich výstavbou na klíč. Postupem času začala rozšiřovat své aktivity o velkoobchodní prodej komponentů k výstavbě FVE, projektování, revize a servisní služby v oblasti fotovoltaiky.

Počátkem roku 2010 společnost rozšiřuje své aktivity o instalaci tepelných čerpadel, solárních kolektorů, klimatizací, bazénových odvlhčovačů. Společnost převzala montážní firmu s dlouholetou tradicí v oboru.

Společnost disponuje vlastními nákladními vozidly. Proto v roce 2010 rozšířila činnost o vnitrostátní a mezinárodní přepravu.

Počátkem roku 2011 společnost již provozuje své dvě vlastní fotovoltaické elektrárny o výkonech 10 kW a 14 kW a v dalších dvou společnostech vlastnících 80 kW a 200 kW se majetkově podílí. Dále přebírá pod svůj dálkový dohledový systém a servis FVE několik externích solárních parků a střešních instalací.

Během roku 2012 společnost zprovoznila dalších 8 vlastních elektráren a k 30.6.2013 má společnost přes 500 zákazníků s více jak 800 střešními instalacemi fotovoltaických elektráren.